دوشنبه 10 مهر ماه 1402
  ورود |عضويت
Module Border Module Border
  شرح خبر 
1401/08/26

۲۵ آبان روز حماسه و ایثار مردم اصفهان گرامی باد


25 آبانماه 1361آسمان اصفهان ، گلگون و زمین قدمگاه مردان و زنانی شده بود که پیکر 370 فدایی راه سیدالشهداء علیه السلام را با سربلندی تشیع کردند

اصفهان ، شهر شهیدان خدا و 25 آبان ماه ، روز سربلندی مردم اصفهان در حماسه ایثار ، روزی که زمین میزبان فوجی از بهشتیان بود.

25 آبان ماه روزی که زنان و مادران و فرزندان شهدا خم به ابرو نیاوردند و راست قامت تر و مصمم تر از دیروزشان در صف ثبت نام و حضور دوباره در جبهه ایستادند ،به گونه ای که چشم جهانیان بر این عظمت خیره ماند.

بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران حضرت امام خمینی(ره) در عظمت این روز فرمودند: در کجای دنیا جایی مثل اصفهان پیدا می کنید که در یک روز 370 شهیدش را تشییع کند.

در چنین روزی مردم اصفهان نماد برجسته ای از ایثار و سرافرازی آفریدند .پس این عظمت و بزرگی باید در حماسه و ایثار این دیار بماند که کمترین آن ثبت این روز در تقویم تاریخ مقاومت استان اصفهان است.

مقام معظم رهبری(مد ظله العالی) این روز را شناسنامه مردم مومن و غیرتمند استان اصفهان دانستند و فرمودند: « در یک روز 370 شهید را تشییع کردند و خم به ابرو نیاوردند.»

ضمن ارج نهادن به دلاورمردی های شهیدان و مردم مقاوم آن دوران، با پیروان و رهروان امروز شهیدان که با تاسی از آن حماسه ها و مقاومت ها در مقابل زورگویی نظام های سلطه ایستادگی می کنند و افتخار آفرینانی همچون شهید حججی عزیز را به جهانیان معرفی می کنند عهد و پیمان می بندیم که در عرصه فرهنگی همیشه رهرو و ادامه دهنده راه پر افتخار شهیدان والامقام باشیم.

استفاده از اين خبر بدون ذكر منبع ممنوع است
نظرات شما
افزودن نظر شما
ارسال نظر
بازگشت
Module Border Module Border
  نظرسنجي
نظر شما در باره پرتال جهاد کشاورزی لنجان چیست

 

تعداد جوابها : 1923

عالی : 87%
خوب : 3%
متوسط : 1%
ضعیف : 10%

  ارسال  
  كاربران بر خط
كاربران فعال بازديد كنندگان فعال :
Visitors بازديد ها: 98
Members اعضاء: 0
مجموع كاربران مجموع: 98

بازديد ها بازديد ها :  
Visitors بازديد هاي كل: 3687696
Visitors بازديد هاي امروز: 47
Visitors بازديد هاي ديروز: 1736

فعال در اين زمان كاربران فعال:
Copyright (c) 1402/07/10 مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان لنجان
پرتال سازمان جهاد کشاورزی استان اصفهان
Ariana Informatics Group - گروه داده ورزي آريانا